Już kolejny rok z rzędu, nasi studenci wyjechali na płatne praktyki do Cieślina (k. Inowrocławia), gdzie znajduje się siedziba Spółki Agros. Nasi pracownicy – Alona Kosova i Igor Skrodzki – 4 lipca, wybrali się tam z wizytą. Odwiedziny umocniły nas w przekonaniu, że takie wyjazdy są dla studentów niezwykle wartościowe pod względem nabierania doświadczenia.
Dzięki tym praktykom, studenci mogą zapoznać się z zaawansowaną produkcją rolną takich roślin jak Marchew, Cebula, Cebula Czerwona, Buraczki Czerwone, Kalafior, Brokuły, Fasola Szparagowa, Zielony Groszek, Seler Korzeniowy i Seler Naciowy.
Prócz samej produkcji roślinnej praktyki pozwalają na poznanie infrastruktury i zasad funkcjonowania nowoczesnych przechowalni warzyw o łącznej powierzchni przechowalniczej 18 tys. m2 wraz z pełnym wyposażeniem.