W dniu 1.12.2014r. odbył się wyjazd członków Koła Naukowego Bezpieczeństwa na konferencję do Akademii Obrony Narodowej w Warszawie na temat „Systemu Bezpieczeństwa Narodowego RP”.

Celem konferencji było podsumowanie badań prowadzonych w ramach projektu „System Bezpieczeństwa Narodowego RP”, w tym wymiana poglądów na temat postulowanego operacyjnego modelu systemu bezpieczeństwa narodowego RP. Podczas konferencji były określone kierunki dalszych prac. Tematyka konferencji dotyczyła, przede wszystkim: modelu systemu bezpieczeństwa narodowego RP, koncepcji systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym, koncepcji podsystemów wykonawczych, priorytetów i harmonogramu dalszych prac mających na celu implementację projektu.

Organizatorami  konferencji byli:

• Wydział Bezpieczeństwa Narodowego AON
  • Szkoła Główna Służby Pożarniczej
  • Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
  • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
  • Asseco Poland S.A.

Członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa, którzy byli obecni na wyjeździe:

1. Paulina Grądzka
  2. Izabela Lilia Jórkowska