WSA W 3 NOWYCH PROJEKTACH w ramach ukraińsko-polskiej wymiany młodzieży

Zaprzyjaźnione szkoły z Ukrainy zaprosiły WSA do partnerstwa w  konkursie dotyczącym ukraińsko-polskich wymian młodzieży zgodnie z Porozumieniem między Gabinetem Ministrów Ukrainy a Rządem RP.

Wyższa Szkoła Agrobiznesu jako partner wystąpiła w 3 projektach. Wszystkie uzyskały dofinansowanie. W ramach  tych projektów będziemy gościli uczniów i studentów ukraińskich z:

• Liceum Technicznego w Winnicy,
  • Zawodowej Szkoły Medycznej w Kamieńcu Podolskim,
  • Zawodowej Szkoły Medycznej w Kostiantynowie.

Pierwsze mobilności rozpoczynają się już 4 listopada. Weźmie w nich udział ok. 50 uczniów, studentów i nauczycieli z Ukrainy. Będą oni poznawali nie tylko zagadnienia zawodowe ale również  polską kulturę, historię i dzisiejszy obraz Polski. Będą mieli możliwość poznania pracy samorządu terytorialnego, polskich szkół zawodowych i wyższych.