W dniu 01.06.2019 roku w ramach przedmiotu Architektura i urbanistyka studenci II semestru kierunku budownictwo, uczestniczyli w krótkiej wycieczce, zwiedzając i poznając tajniki historyczno-architektoniczne łomżyńskiej Katedry. Grupa studentów wraz z prowadzącym przedmiot mgr inż. Dariuszem Tomaszewiczem udała się do wyznaczonego miejsca, gdzie przewodnikiem był mgr inż. Andrzej J. Wszeborowski. Studenci poznali mnóstwo ciekawostek, związanych z budowlą oraz poznali rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne i napraw konstrukcji po okresach międzywojennych. Wycieczka została zorganizowana w ramach działalności Podlaskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych.

Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za bardzo ciekawe informacje historyczno-konstrukcyjne dotyczące obiektu.