​Gospodarka komunalna, innowacje w samorządach, nowoczesne rolnictwo, nauka – m.in. takimi kwestiami zajęli się uczestnicy IV Międzynarodowego Forum Gospodarczego. Dwudniowe wydarzenie zorganizowało Łomżyńskie Forum Samorządowe.

Rozpoczęło się IV Międzynarodowe Forum Gospodarcze. W tym roku przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „Efektywna współpraca: nauka, technologia, rolnictwo”.

Forum zgromadziło przedstawicieli 24 samorządów. Pojawili się też przedstawiciele administracji rządowej – m.in. wiceminister do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, poseł Kazimierz Gwiazdowski czy senator Marek Komorowski.

Nie zabrakło również reprezentantów instytucji biznesowych i partnerów międzynarodowych.

– Mamy przedstawicieli z Litwy, Niemiec, Hiszpanii, Portugali, Włoch, z różnych instytucji dotyczących przedsiębiorczości, dotyczących kultury, dotyczących edukacji. Mamy nadzieję, że te rozwiązania, które są w naszym kraju i innych krajach spowodują, że będą powstawały kolejne projekty współpracy międzynarodowej. To wymiana doświadczeń, wymiana informacji, jak działać w tej nowej pandemicznej, czy popandemicznej sytuacji gospodarczej, jak realizować swoje cele, jak się rozwijać i jak współpracować w tym okresie, który nas teraz dotyczy – mówi kierownik projektu Dariusz Budrowski.

Wszyscy zebrali się w Tykocinie. Mówiono także o odnawialnych źródłach energii, innowacjach w zarządzaniu jednostką samorządu terytorialnego, nowoczesnym rolnictwie, działalności komunalnej gmin czy nowej perspektywie finansowej.

Z kolei na piątek (19.11) zaplanowano m.in. prezentację regionalnych produktów województwa podlaskiego oraz agroturystyki.

Wydarzenie zorganizowało Łomżyńskie Forum Samorządowe. Projekt sfinansowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.