Na drugim stopniu podium stanął Bartosz Osewski student Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży podczas Mistrzostw Polski AZS w lekkiej atletyce Bartek na co dzień studiuje Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

– Przychodzi mu to z łatwością, ponieważ jest zdyscyplinowany, wysportowany i skupiony na dążeniu do celu. Co pokazał również na ostatnich zawodach w których wziął udział – chwali studenta dr Andrzej Borusiewicz Prorektor ds. dydaktyki.

16- 17 maja na stadionie łódzkiego AZS odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w lekkiej atletyce.

Bartek w rzucie oszczepem zajął drugie miejsce. Srebrny medal trafił do kolekcji wyróżnień naszego studenta a tych jest bardzo dużo.

Bartek jest medalistą młodzieżowych mistrzostw Polski (Bydgoszcz 2013 – srebro; Radom 2012 – brąz) oraz mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego.

Rekord życiowy: 83,89 (13 maja 2012, Łódź) – rezultat ten jest rekordem Polski w kategorii młodzieżowców (zawodników do lat 23)oraz siódmym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki.

13 maja 2012 zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski AZS w Łodzi i poprawiając swój rekord życiowy o ponad 11 metrów uzyskał minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na igrzyska olimpijskie w Londynie oraz mistrzostwa Europy w Helsinkach[1]. Podczas mistrzostw w Helsinkach[2] oraz igrzysk w Londynie nie zdołał awansować do finału.

Teraz zawodnik przygotowuje się do kolejnych ważnych zmagań. Pod koniec czerwca będziemy mogli trzymać za niego kciuki podczas Mistrzostw Świata w Pekinie, a 17 Lipca podczas Uniwersjady.