Studenci VI semestru kierunek Rolnictwo w ,,Masarni Edward Balcerczyk” – zakładzie przetwórstwa mięsa typu MOL

W ramach zajęć praktycznych z przedmiotu Przetwórstwo surowców pochodzenia zwierzęcego studenci studiów stacjonarnych poznali funkcjonowanie zakładu przetwórstwa mięsa typu MOL ,,Masarnia Edward Balcerczyk” w Myszyńcu. MOL – sprzedaż lokalna, marginalna i ograniczona to szansa na dodatkowe dochody dla rolników, szczególnie prowadzących małe gospodarstwa rolne. Studenci pod opieką technologa Pana Łukasza poznali w praktyce uwarunkowania prawne związane z uruchamianiem tego typu zakładu, dopuszczalne ilości i rodzaje przetwarzanego mięsa, stosowane technologie, maszyny i urządzenia oraz sposób organizacji pracy i wytwarzane produkty. Nie obyło się bez degustacji produkowanej kiełbasy schabowej.

,,Masarnia Edward Balcerczyk” w Myszyńcu to firma rodzinna z województwa mazowieckiego z rejonu kurpiowszczyzny, której tradycje masarnicze sięgają 1991 roku. Dziękujemy założycielowi Panu Edwardowi oraz synom Panu Robertowi i Arkadiuszowi za życzliwość, stworzenie studentom warunków efektywnej nauki w rzeczywistych warunkach.