W dniu 13 grudnia 2020r. studenci III semestru kierunku Towaroznawstwo pod opieką dr inż. Piotra Ponichtery pomimo zimowej aury uczestniczyli w ćwiczeniach terenowych w ramach przedmiotu Agroekologia i ochrona środowiska. Terenem zajęć był Biebrzański Park Narodowy, a przewodnikiem po biebrzańskich bagnach była Pani Katarzyna Mydlińska – licencjonowany przewodnik. Zajęcia rozpoczęły się od kładki edukacyjnej „Doły potorfowe”, która usytuowana jest w odległości 2 km od siedziby Parku, przy trasie do Mężenina, tzw. Łosiostradzie. Studenci oglądali doły, w których kiedyś wydobywano torf z typową dla tych terenów roślinnością. Kolejnym punktem zajęć była ścieżka edukacyjna TOE „Kładka”, która rozpoczynała się drewnianą kładką, długości ok. 1 km, tuż przy kierunkowskazie “Osowiec”, przy szosie Białystok – Ełk, na wysokości kanału Rudzkiego. Łączna długość ścieżki to ok. 2000 m. Znajdowało się przy niej 9 punktów przystankowych, na których studenci nie tylko obserwowali przyrodę, ale także wchodząc na wieżę widokową, obiekty militarne Fortu II Twierdzy Osowiec, nazwanego niegdyś przez Rosjan Zarzecznym. Atrakcją dla studentów była również możliwość rozpoznawania tropów zwierząt na śniegu. Składamy Serdeczne Podziękowania Dyrekcji BPN oraz Pani Katarzynie za możliwość zorganizowania zajęć.