W dniu 12 grudnia 2021r. studenci III semestru kierunku Towaroznawstwo pod opieką dr inż. Piotra Ponichtery pomimo zimowej aury uczestniczyli w ćwiczeniach terenowych w ramach przedmiotu Agroekologia i ochrona środowiska. Terenem zajęć był Biebrzański Park Narodowy, a przewodnikiem po biebrzańskich bagnach była Pani Katarzyna Mydlińska – licencjonowany przewodnik. Zajęcia rozpoczęły się od kładki edukacyjne „Góra Skobla” w Osowcu Twierdzy przy siedzibie BbPN, która mija osiedle wojskowe i zagłębia się w kompleks leśny. Na trasie znajdują się trzy schrony bojowe i wieża widokowa na „Górze Skobla”. Trasa kończy się na parkingu przy polu biwakowym „Bóbr”. Kolejnym punktem zajęć była ścieżka edukacyjna „Doły potorfowe”, która usytuowana jest w odległości 2 km od siedziby Parku, przy trasie do Mężenina, tzw. Łosiostradzie. Studenci oglądali doły, w których kiedyś wydobywano torf z typową dla tych terenów roślinnością. Atrakcją dla studentów była również możliwość rozpoznawania tropów zwierząt na śniegu. Składamy Serdeczne Podziękowania Dyrekcji BPN oraz Pani Katarzynie za możliwość zorganizowania zajęć.