Samorząd Studencki przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży

Sprawozdanie z konferencji na temat „Służba Więzienna w służbie społeczeństwu. Dylematy polskiego więziennictwa – zatrudnij skazanego w dniu 13 lutego 2015 r.”

Członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa WSA w Łomży uczestniczyli
w organizowanym przez Zakład Karny w Czerwonym Borze oraz Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży seminarium naukowo-eksperckim, które odbyło się w dniu 13 lutego 2015 r. o godz. 12.00 w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Temat przedsięwzięcia przedstawiał się następująco „Służba Więzienna w służbie społeczeństwu. Dylematy polskiego więziennictwa – zatrudnij skazanego”. Dyskusja dotyczył realizowanych przez Służbę Więzienną zadań w zakresie  wykonywania tymczasowego aresztowania oraz kar pozbawienia wolności i środków przymusu  skutkujących pozbawieniem wolności. Prelegenci omówili kwestię prowadzenia oddziaływań penitencjarnych i resocjalizacyjnych wobec osób skazanych na karę pozbawienia wolności. Jednak w głównej mierze, skupiono się na organizowaniu pracy sprzyjającej zdobywaniu kwalifikacji zawodowych dla skazanych.

Członkowie Koła, biorąc udział w przedmiotowym seminarium z pewnością poszerzyli swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego w szczególności dotyczącej funkcjonowania formacji Służby Więziennej.

Członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa, którzy byli obecni na konferencji:

1. Paulina Grądzka
  2. Izabela Lilia Jórkowska