24 października 2019 roku Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oddział w Białymstoku obchodził 70-lecie działalności.

PZITB jest stowarzyszeniem naukowo-technicznym zrzeszającym inżynierów, techników i studentów. Przyznaje rekomendacje przedsiębiorcom budowlanym, prowadzi kursy przygotowawcze do egzaminów na uprawnienia budowlane, doradztwo technologiczno-budowlane i zajmuje się dystrybucją książeczki „BHP na stanowisku roboczym”. Członkowie związku organizują również dwa prestiżowe konkursy branżowe: „Budowa Roku w Regionie Północno-Wschodnim” i konkurs na najlepsze prace dyplomowe absolwentów wyższych szkół technicznych. Oprócz tego daje wsparcie młodym adeptom architektury.

Uroczystość w białostockiej siedzibie NOT, zgodnie z programem została podzielona na dwie części. W pierwszej poświęconej jubileuszowi funkcjonowania PZITB uhonorowano wieloletnich działach organizacji. Podczas drugiej części uroczystości rozstrzygnięto doroczny konkurs na najlepsze prace dyplomowe studentów i absolwentów studiów wyższych kierunku budownictwo.

Prace dyplomowe inżynierskie zgłoszone do Konkursu PZITB „Najlepsze prace dyplomowe absolwentów studiów wyższych kierunku budownictwo” wykonane w roku akademickim 2017/2018.

PRACA PROJEKTOWA NAGRODZONA

Tytuł pracy: Projekt konstrukcji garażu wielokondygnacyjnego

• Specjalność/Uczelnia: Konstrukcje budowlane/PB
  • Autor pracy: inż. Jan Klimasara
  • Promotor pracy: dr inż. Mariusz Gnatowski

PRACE PROJEKTOWE NAGRODZONE

Tytuł pracy: Projekt hali handlowej parterowej o konstrukcji słupowo-belkowej

• Specjalność/Uczelnia: Budownictwo pasywne/PB
  • Autor pracy: inż. Tomasz Staszkiewicz
  • Promotor pracy: dr hab. inż. Tadeusz Chyży, prof. nzw.

Tytuł pracy: Projekt konstrukcji trybun miejskiego stadionu lekkoatletycznego

• Specjalność/Uczelnia: Konstrukcje budowlane/PB
  • Autor pracy: inż. Kornel Kuczyński
  • Promotor pracy: dr inż. Mariusz Gnatowski