Szanowni Państwo,

studenci, absolwenci i naukowcy uczelni poszukują wsparcia ich rozwoju naukowego i zawodowego. Jednym z narzędzi pomocy jest dobry program stypendialny.

Jako Fundacja OD PONAD 10 LAT aktywnie działamy na rzecz popularyzacji wiedzy o  programach stypendialnych. Od 2006 roku prowadzimy PORTALMOJESTYPENDIUM.PL [1], w którego bazie od początku istnienia serwisu zgromadziliśmy ponad 11 TYSIĘCY OFERT STYPENDIÓW, KONKURSÓW I STAŻY.

Ponadto na portalu PUBLIKUJEMY ARTYKUŁY O TEMATYCE ZWIĄZANEJ ZE STYPENDIAMI I EDUKACJĄ [2]. Kontynuujemy rozpoczęty pod koniec 2019 roku cykl Kierunek: świat [3], w którym przybliżamy zagadnienia związane ze studiowaniem za granicą. Regularnie przygotowujemy zestawienia stypendiów i konkursów o otwartych naborach, kierowanych do konkretnych grup.

Nasza działalność obejmuje także WSPARCIE ORGANIZACJI W TWORZENIU I UDOSKONALANIU PROGRAMÓW STYPENDIALNYCH CZY REALIZACJĘ BADAŃ „RYNKU STYPENDIALNEGO” W POLSCE. Poza regularnie publikowanymi na naszym portalu artykułami kierowanymi do organizatorów stypendiów [4], przygotowujemy publikacje na podstawie szeroko zakrojonych badań i analiz przeprowadzonych przez Zespół Fundacji. W 2018 przeprowadziliśmy KOMPLEKSOWE BADANIE POLSKICH ORGANIZACJI STYPENDIALNYCH [5]. Na jego podstawie opracowana została BROSZURA „STYPENDIA. CO? GDZIE? JAK?” [6], w przystępny sposób prezentująca informacje o stypendiach w Polsce.

Wierzymy, że wartościowe inicjatywy stypendialne, będące elementem rozbudowanej sieci wsparcia, są nieodzownym narzędziem pomagającym wyrównywać szanse młodych ludzi w dostępie do edukacji i rozwoju.

Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeżeli PRZEKAŻĄ PAŃSTWO TĘ INFORMACJĘ OSOBOM ZAINTERESOWANYM., m.in. zamieszczając treść załączonej notatki prasowej na stronie uczelni.

Jesteśmy także otwarci na różnorodne FORMY WSPÓŁPRACY I BUDOWANIE KOALICJI PARTNERÓW, którzy działają w obszarze edukacji i stypendiów.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

Aleksandra Belina
Fundacja Dobra Sieć
serwis MojeStypendium.pl

ul. Marszałkowska 20/22 lok. 41, 00-590 Warszawa
tel:(22) 825 70 22

Informacja prasowa – Dla kogo są stypendia i jak je znaleźć

Links:
——
[1] https://www.mojestypendium.pl/
[2] https://www.mojestypendium.pl/category/aktualnosci/
[3] https://www.mojestypendium.pl/tag/kierunek-swiat/
[4] https://www.mojestypendium.pl/category/artykuly-dla-organizatorow/
[5] https://www.mojestypendium.pl/wp-content/uploads/2019/02/raport-FDS-2019.pdf
[6] https://www.mojestypendium.pl/wp-content/uploads/2019/07/Broszura-o-programach-stypendialnych.pdf