W dniach 3-8 grudnia  przedstawiciele Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży prorektor Andrzej Borusiewicz, koordynator programu Erasmus plus Paulina Szadurska, prorektor Ireneusz Żuchowski uczestniczyli w wyjeździe do Bułgarii w ramach programu Erasmus plus. WSA w Łomży ma podpisaną umowę o współpracy z Narodowym Uniwersytetem Wojskowym im. Wasyla Lewskiego w Wielkim Tyrnowie. Celem wyjazdu było między innymi omówienie współpracy w przyszłym roku w tym w zakresie  obustronnych wyjazdów pracowników w celu prowadzenie zajęć i studentów na studia oraz zacieśnienie współpracy.

Przedstawiciele WSA spotkali się z Uniwersyteckim Koordynatorem programu Erasmus plus Panią prof. Dianą Timovą. W miej atmosferze omówiono współpracę dla kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz możliwości współpracy w zakresie innych kierunków.  

Narodowy Uniwersytet Wojskowy został utworzony w 1878 r. w Płowdiw.  Od 1945 r. nosi nazwę  bułgarskiego bohatera narodowego Wasyla Lewskiego (1837–1873). Aktualnie siedzibą Narodowego Uniwersytetu Wojskowego jest Wielkie Tyrnowo położone około 240 km na północny wschód od Sofii nad rzeką Jantrą,. Obecnie w skład Uniwersytetu wchodzą  trzy wydziały: Wydział Sił Lądowych w Wielkim Tyrnowie, Wydział Artylerii i Sił Powietrznych w  Szumen i Wydział Lotnictwa w Dołnej Mitropolii.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili również  Wielkie Tyrnowo. Podczas spaceru po mieście uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć m.in. zespół dawnej twierdzy Carewec, ruiny zamku i obwarowań miejskich.

Przedstawiciele WSA zaprosili przedstawicieli Uniwersytetu do Łomży.

Zachęcamy studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego do wyjazdów do Bułgarii w ramach programu Erasmus plus.