Dzięki akcji pomocy zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży i Fundację Janka Muzykanta, ponad 400 paczek trafi do podopiecznych domów dziecka z miejscowości Dokszyce i Bieholin na Białorusi. – Dzisiaj mogę za radością i uśmiechem powiedzieć, że paczki są już w drodze – mówi inicjatorka zbiórki Małgorzata Frąszczak.

Zbiórka darów dla podopiecznych domów dziecka z miejscowości Dokszyce i Bieholin na Białorusi, zorganizowana była przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży oraz Fundację Janka Muzykanta. Cała akcja trwała prawie dwa miesiące, a jak poinformowała nas Małgorzata Frąszczak – ponad 400 paczek jest już w drodze.

Podopieczni ojca Tadeusza Kowalskiego są w wieku od 2 do 18 lat. Organizatorzy liczyli nie tylko na wpłaty pieniężne, ale także na ubranka, słodycze, przybory szkolne a nawet piłki. Jeden z darczyńców przyjechał z prezentami aż z Wrocławia.

Było wiele osób, które przynosiło dary, zostawiali je na recepcji, później te dary były sortowane przez studentów, pakowane w paczki – opowiada Małgorzata Frąszczak. – Za każdą rzecz, ktokolwiek się dołączył do zorganizowania tej paczki dla tych dzieci, gorąco i serdecznie dziękuję z całego serca – słyszymy.

Była to pierwsza, ale możliwe, że nie ostatnia taka akcja organizowana przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży i Fundację Janka Muzykanta. Organizatorzy wiedzą już, jakie mogą być przeszkody i jakie podarunki powinno się przekazywać potrzebującym.

Lista darczyńców: Anna i Andrzej Borusiewicz, Bartosz Murat, Bożena Gardocka, Bronisław i Jolanta Puczel, Elżbieta Frąszczak Ewa i Andrzej Gardoccy, Henryk i Małgorzata Porwisiak, Irena Volska, Krzysztofa i Daniel Krajewscy, KUGUAR Koncesjonowana Agencja Ochrony i Usług Detektywistycznych, Maciej B. Komorowski, Mylomza, Paweł Lisiecki, Piotr Ponichtera, Podlaska Grupa Wojewódzka IPA Region Łomża, POLAND WORKFORCE, Przedszkole Pinokio, Radio Eska, Radio Nadzieja, Robert Dominik Badecki, Robert Przerwa VESPER – drużyna airsoftowa, Swojskie Jadło, TMT Sp. z o.o., Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, Andrzej Bolc, Podlaska Grupa Wojewódzka IPA Region Łomża.

Źródło:http://mylomza.pl/