W dniach 16-17.11.2017 r. w warszawskim Domu Technika NOT odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna pt: „PROBLEMY INŻYNIERII BEZPIECZEŃSTWA OBIEKTÓW ANTROPOGENICZNYCH” organizowana przez warszawski oddział SIMP (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich) oraz Centrum Rzeczoznawstwa Budowlanego. Wyższą Szkołę Agrobiznesu reprezentowali mgr Henryk Porwisiak oraz mgr inż. Dariusz Tomaszewicz, który przedstawił prezentację pod tytułem „PARAMETRYCZNA OCENA TRWAŁOŚCI WIELKOPŁYTOWEJ WARSTWY FAKTUROWEJ PO ZASTOSOWANIU ZAKOTWIEŃ WKLEJANYCH W ŚWIETLE BADAŃ EKSPERYMENTALNYCH”. Obecna na konferencji była także grupa studentów budownictwa Wyższej Szkoły Agrobiznesu z semestru VII. Na konferencję zostało zgłoszonych 55 referatów, które w formie artykułów zostaną opublikowane w czasopiśmie Inżynieria Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych.