Poznaliśmy laureatkę konkursu “Energia odnawialna jest wśród nas”, który ogłosiła Wyższa Szkoła Agrobiznesu wspólnie z firmą Euro Volt. Jego celem było promowanie odnawialnych źródeł energii i podwyższanie świadomości ich znaczenia. – Każda cegiełka dołożona do ochrony klimatu jest bardzo ważna – stąd też pomysł na konkurs – mówi Ireneusz Żuchowski, prorektor WSA.

W ramach ekologicznego konkursu wpłynęło kilkanaście prac.  Komisja uznała, że najlepszą przygotowała Karolina Mróz, studentka Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

– Nasza uczelnia dużo promuje takich akcji ekologicznych. Wzięłam udział w konkursie ponieważ interesuję się tym, śledzę dużo nowinek związanych z ekologią – mówi laureatka.

Dlaczego energia odnawialna jest tak ważna?

– Po pierwsze mniej zaśmiecamy środowisko dwutlenkiem węgla- mówi Andrzej Samborski, prezes firmy EUROVOLT. – Druga sprawa to jest sprawa ekonomiczna. Rząd ogłosił opłatę OZE od przyszłego roku i będzie to sięgało około 72 zł za 1 MWh.

Więcej w naszym materiale VIDEO

Źródło: https://mylomza.pl/artykul/energia-odnawialna-jest/1112784