Szanowni Państwo!

W imieniu Samorządu Studenckiego WSA w Łomży i Fundacji Janka Muzykanta zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie drugiej edycji akcji “Pomoc Rodakom na Białorusi”, której celem jest wparcie mieszkańców miejscowości Bieholin i Dokszyce.

Mieszkańcy Bieholin i Dokszyc to potomkowie Polaków, którzy w wyniku meandrów historii po II Wojnie Światowej zostali obywatelami ZSRR. I choć od tego czasu minęło już 70 lat, to oni nadal czują się Polakami. W domach rozmawiają po polsku, świętują polskie tradycje i święta, opiekują się grobami żołnierzy polskich z 1920 i 1939 roku, a teraz własnymi siłami rozpoczęli remont zabytkowej kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej. Zaangażowanie tych mieszkańców w pielęgnowanie wspólnej tożsamości jest godne podziwu, tym bardziej, że często żyją w skrajnej biedzie.

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Samorząd Studencki oraz Fundacja Janko Muzykanta już po raz drugi chce wesprzeć naszych rodaków z Białorusi. W ubiegłym roku, dzięki ogromnemu wsparciu studentów, sponsorów i ludzi dobrej woli przekazaliśmy dary ponad 1000. osobom. Liczymy, że i w tym roku, także dzięki Państwa wsparciu, będziemy mogli dać radość podobnej, a może i większej liczbie osób.

Dodatkowo w tym roku zobowiązaliśmy się do pomocy przy  zbiórce pieniędzy na remont zabytkowej kaplicy. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej i facebooku.

Zbieramy środki czystości, jedzenie (kaszę, makarony, konserwy itp.) ubranka dla dzieci i dorosłych w każdym wieku, zabawki i artykuły szkolne. Punkt dostarczania darów recepcja WSA w Łomży ul. Studencka 19, 18-400 Łomża. Dary zbieramy do 10.12.2019 r. Telefon kontaktowy +48692497783 Małgorzata Frąszczak.

Datki można wpłacać na konto 22 8757 0001 0002 5566 2000 0020 lub poprzez zbiórkę internetową