Mówiliśmy o tym, dlaczego warto studiować na naszej uczelni, oni jak wygląda u nich dydaktyka i rozwój młodych ludzi. W Sobotę odbyło się spotkanie delegacji z Turcji z przedstawicielami Wyższej Szkoły Agrobiznesu.
Dyrektorzy, asystenci i nauczyciele z Antalya i Kemer przyjechali do Łomży, aby poznać naszą uczelnię. Do Polski przylecieli na prośbę Zespołu Szkół nr 5 w Ostrołęce. Placówka podpisała z nimi umowę dotyczącą wymiany doświadczeń na poziomie uczenia ogólnokształcącego. Dodatkowo uczniowie z kierunku turystycznego mają szansę poznać pracę w luksusowych kompleksach wypoczynkowych – tłumaczy dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Ostrołęce Waldemar Salis.

– To zachęta dla młodych, chcemy ich zmobilizować do wytężonej nauki.
Przyznaje dyrektor. Tłumaczy, że dzięki takim porozumieniom młodzież chętniej uczy się języków obcych.

W sali konferencyjnej dr Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży opowiedział, o kierunkach kształcenia, o udogodnieniach jakie czekają u nas na chcących studiować obcokrajowców. Zachęcił kadrę pedagogiczną z placówek z Turcji, aby przekazywała i zapraszała do nas młodzież. Przypomniał, że przy Studenckiej 19 w Łomży studiuje młodzież m.in. z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji czy Gruzji.